První hrací víkend v roce 2010

21.01.2010 00:19

První hrací víkend v roce 2010 odstartovali hráči Černovic na domácí palubovce v nedělním utkání s posledním Uherským Hradištěm a na výhru se pěkně nadřeli.

SKB BRNO ČERNOVICE – JVSB UHERSKÉ HRADIŠTĚ 89:70 (22:21, 39:39, 58:56)

F 17:20, TH 16/9 : 14/8, trojky 10 (Pruša 5, Ekl 2, Audy, Duben a Šindelka 1) : 2 (Růčka a Menšík) čtvrtiny 22:21, 17:18, 19:17, 31:14

Body: Pruša 25, Ekl 16, Duben 11, Brulík, Koudelka a Šindelka 7, Zábojník 6, Pospíšil 4, Audy 3, Sukač 2  – Pavka 25, Jašek a Menšík 11, Mikel 10, Grančai 6, Růčka 3, Kallus 2

Rozhodčí Mikšík a Novák

Nedělní zápas se měl odehrávat podle tabulkového postavení v domácí režii, avšak nebylo tomu tak. Hosté, kteří sezonu začali v téměř nové sestavě s mladými hráči, se pravděpodobně na podkladě neuspokojivých výsledků vrátili k osvědčené zkušené sestavě, v které jsme Uherské Hradiště vždy znali. Už tenhle fakt byl první známka toho, že zápas nebude pro domácí jednoduchý. Celý první poločas byl neskutečně vyrovnaný. Hosté hráli zkušenou a tvrdou hru, opírající se o neprostupné clony a prosazovali se hlavně podkošoví hráči. Domácí reagovali snahou o rychlý přechod na útočnou polovinu a střelbu z dálky. To vše vyznělo v maximálně vyrovnaný poločas (39:39). Druhou půlku začali lépe hosté, domácí nezachytili začátek a v 8. minutě 3. čtvrtiny svítilo na ukazateli skore 45:53 a s domácími to v tuhle chvíli nevypadalo vůbec růžově. Ovšem ještě do konce 3. čvrtiny se podařilo díky téměř stoprocentní střelbě uzavřit trojkou s klaksonem a do rozhodujícího dějství jít dokonce s náskokem dvou bodů (58:56). To hráče domácích navnadilo, začali si více vypomáhat v obraně, kdy se podařilo pokrýt hostující pivoty ve vymezeném území a přistupovat ke střelám hráčů z venku. A když se v útoku nadále dařilo z dálky a přidalo pár rychlých breaků, výsledkem bylo dle skore přesvědčivé, avšak ve skutečnost vydřené vítězství po vyrovnaném průběhu.

Příští 8. kolo bude ve znamení brněnských derby, nejprve na domácí palubovce přivítáme 26.1. v noční hodinu 21:10, v předehrávaném utkání silné Husovice, poté pravděpodobně také v předehrávaném utkání, jehož datum bude teprve známo  změříme síly s nevyzpitatelnými Žabovřesky.

Autor: Viktor Pruša - díky!